Site Tools

  • česky"
  • English"

ČKD

(Často Kladené Dotazy)

:-( Neznám heslo ke své schránce. Jak ho zjistím?
:-) K přístupu se používá eduID konto. Více viz. zde

:-( Přístupové údaje eduID znám a bez problémů se s nimi přihlásím např. do STAGu. Přesto se stejnými údaji nepřihlásím ke studentskému mailu. Kde je problém?
:-) Nejčastější příčinou tohoto problému je situace, kdy schránka ještě nebyla založena. Kontaktujte nás na sit@rt.ujep.cz .

:-( Jak mám kontaktovat mailem správce, když se do mailu nemohu dostat?
:-) Předpokládá se, že každý student má kromě studentského mailu založen i mail soukromý, takže správce lze kontaktovat z něj. Případně lze napsat i ze schránky kolegy. Důležité je vždy uvést jméno, příjmení a číslo studenta. Naopak nikdy v žádosti neposílejte heslo.

:-( Před upgradem webového rozhraní jsem měl poštu roztříděnou do několika vytvořených složek. Teď vidím jen složku „Příchozí pošta“. Kde najdu své složky?
:-) Složky ve schránce jsou, jen je třeba je zviditelnit. Z menu v pravé horní části klienta aktivujte volbu „Nastavení“ , záložku „Složky“ a zaškrtněte složky, které chcete zviditelnit.
Zároveň doporučujeme zkontrolovat a popřípadně nastavit speciální složky. Toto nastavení najdete na záložce „Vlastnosti“, volba „Speciální složky“. Každá systémová složka by měla mít nastaveno konkrétní úložiště. Pokud například nebude nastavena složka „Odeslané“, nebude se nikam ukládat odeslaná pošta.